1

Havalı Tabancalar

Havalı tabanca, sıkıştırılmış hava desteği sayesinde saçma atan tabanca çeşitleridir. En iyi havalı tabancalar havalı pistonlu, yaylı ya da karbondioksit tüp ile çalışmaktadır. Mermi hızı ve atış uzaklığı, yaylı tabanca modellerinde karbondioksit tüplü silaha kıyasla çok düşüktür.

 

Rahatlatıcı ve hobi silahlar spor amaçlı olduğundan her kesimden insanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Havalı tabanca modelleri yurt dışında çiftçiler tarafından tarlalara zarar veren hayvanlarla mücadele etmek için tercih edilmektedir. Dünya genelinde fazlası ile popüler olan havalı tabancalar ile çiftliklerde ya da geniş büyük insan olmayan alanlarda kısa mesafeler ile keyifli atışlar gerçekleştirebilirsiniz.

 

Klasik tabanca modellerine kıyasla daha zararsız olduğu için sıkça talep edilen, genel olarak atıcılık ve hobi amacıyla kullanılan havalı tabanca modellini detaylı şekilde incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Havalı Tabanca Modelleri Nerede Kullanılmaktadır?

Atıcılık amacı ile imal edilen havalı tabanca modelleri atış poligonlarında ve yerleşim alanı olmayan noktalarda kullanılmaktadır. Havalı tabancalar bunların yanı sıra açık havada da kullanılmaktadır.

 

Havalı tabancalar ruhsat olmaksızın kullanılmaktadır. Faturası ile beraber yaşam alanlarının haricinde rahatlıkla havalı tabanca modellerini kullanabilirsiniz. Ancak insanların bulunduğu alanlarında avlanmak amacı ile kullanılamaz. 4915 sayılı Kara Avcılığı kanununa göre satın alacağınız havalı tabancalar avcılık için kullanılamaz. Yasağa aykırı davrandığınız takdirde idari para cezası ile cezalandırılırsınız.

 

Havalı tabanca düzenlemesinin bulunduğu ilgili kanunda, havalı tabancaların ruhsat gerektirmediği, ayrıca 18 yaşından büyük herkesin kullanabileceği görülmektedir.

 

Pellet

Havalı tabanca mermilerine pellet denilmektedir. Pelletler materyal yapısı ve ağırlıklarına göre kaliteleri farklılaşmaktadır. Boncuk şeklinde ve çelik bilye şeklinde pelletler bulunmaktadır. Fiyatları değişkenlik gösteren pelletler çok ekonomiktir.

 

Havalı Tabanca Çeşitleri

Birbirinden farklı havalı tabanca çeşitleri kategorimizde mevcuttur. Pnomatik havalı tabancalar ve karbondioksitli havalı tabancalar ve blowbackli havalı tabancalar çeşitler arasındadır. Havalı tabanca çeşitleri ekipman takabilme özelliğine sahiptir. Havalı tabancalar takılan ekipmanlar sayesinde hızları saniyede 200 metreye kadar yükselmektedir. Havalı tabanca modellerinin hız özelliği kullanıcıları için son derece önemlidir.

 

En iyi havalı tabanca çeşidini seçim yaparken, havalı tabancanın tüp gücüne ya da atış mekanizmasını sağlayan gücü detaylı şekilde incelemeniz gerekmektedir. Gücü tetikleyen materyaller kaliteli olduğu takdirde daha güçlü atışları rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

Havalı Tabanca Fiyatları

Havalı tabancalar atış sporu yapabileceğiniz ürünlerdir. En iyi havalı tabanca modelleri ile hedefleri kolaylıkla vurabilirsiniz. Kısa mesafelerden başarılı atışlar yapmak için havalı tabancalar idealdir. Çok fazla çeşidi ve modeli bulunan hava tabanca ürünleri en uygun fiyatla kategorimizde satışa sunulmuştur. Havalı tabanca fiyatları ürünlerin markasına ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

 

Havalı tabanca fiyatları oldukça yaygın bir yelpazeye sahiptir. Çünkü ürünlerin taşıdığı ek özellikler ve marka fiyata etki etmektedir.

 

ASG, Crosman, Gamo, KWC, Swiss arms, Umarex ve Walther gibi en iyi havalı tabanca markaları tarafından üretilen her segmentte havalı tabanca çeşidine Turanlar Outdoor ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Kategori Açıklama Düzen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı