₺3.260,25 KDV Dahil
₺3.622,50 KDV Dahil
₺3.585,60 KDV Dahil
₺3.984,00 KDV Dahil
₺6.480,00 KDV Dahil
₺7.200,00 KDV Dahil
₺7.568,36 KDV Dahil
₺8.903,95 KDV Dahil
₺2.692,32 KDV Dahil
₺3.167,43 KDV Dahil
1 2 3 >

Surf Olta Kamışları ve Fiyatları

Surf casting balık avı, uzak atış oltacılığı ve kumsal balıkçılığı olarak da bilinmektedir. Kelime anlamı olarak surf kıyıya vuran dalga, casting ise atış anlamını taşımaktadır. Buna göre surf balıkçılık; tuzlu suda, plaj, iskele ya da kayalık alanlarda gerçekleşen genellikle canlı yem kullanılarak yapılan balık avı tekniği olarak tanımlanmaktadır. Surf balık avında en önemli özellik olta kamışının mümkün oldukça uzun olmasıdır. Bunun ana sebebi, dalgalı yerler ile birlikte uzak mesafelerde kullanılmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

Surf Olta Kamışı Çeşitleri

Surf olta kamışı suyun sığ olduğu bölgelerde tercih edilen kamış çeşididir. Surf olta kamışlarının en büyük özelliği ve diğer kamışlardan farkı; uzak mesafelere atış yaparak, kıyıdan balık avlamanıza olanak tanımasıdır. Surf olta kamış çeşitleri 2 ana kategoriye ayırabiliriz. Bunlar;

  • Teleskopik Surf Olta Kamışları
  • 3 Parçalı Surf Olta Kamışları

Surf kamış tercihinde daha çok 3 parçalı olta kamışlar tercih edilir. Bunun ana nedeni, surf kamışların daha dayanıklı olması ve surf balıkçılığına daha uygun olmasından kaynaklanır. Eğer tekne ile açılarak balık tutmaya düşünüyorsanız tercihinizi teleskopik surf olta kamışından yana da kullanabilirsiniz. 

Surf kamış modelleri maksimum karbon teknolojisi kullanılarak, uzun boylu, gergin ve atarı fazla kamışlar şeklinde üretimi yapılmaktadır. Surf olta kamış çeşidinin en belirgin özelliği uzun parçalardan meydana gelmesidir. Ayrıca atarının fazla olmasına paralel şekilde atış esnasında esnemesi ile daha uzun mesafeli atışlara uyumludur. Surf kamış kullanımı sayesinde 100 metrenin üzerinde atışları kolaylıkla yapabilirsiniz. Makaranın bağlantı kısmının yukarıda yer alması da özellikleri arasında bulunmaktadır. 

Uzunluklarına Göre Surf Olta Kamışları

Surf kamışlarında ilk dikkat edilmesi gereken nokta surf olta kamışının uzunluğudur. Surf kamış uzunlukları 2.5 metreden 4.5 metreye kadar değişkenlik arz eder. Burada unutulmaması gereken nokta surf olta kamışı tercihinde kişinin vücut boy-kilo oranını hesabı katması gerektiğidir. Çünkü; uzunluk arttığında oltanın ağırlığı da artmaktadır. Bu yüzden boyu kısa ya da zayıf olan kişiler daha az uzunluğa sahip olta seçmelidirler. En iyi Surf Olta Kamışları çok uzak mesafe atışları gerçekleştirebilmek için üretilmiştir. Genel olarak boyutları 360 surf kamış, surf olta kamışı 420 ve 450 surf kamış olacak şekilde farklılaşmaktadır. Diğer bir değişken ve dikkat edilmesi gereken nokta ise kamışın gücüdür. Olta kamışının gücü kişinin oltayı kaldırma gücüne eşittir.

Surf olta kamışı satın almadan önce diğer göz önünde bulundurulması gereken faktörler; kamışın denge yapısı, sertliği ve esnekliğidir. Turanlar Outdoor olarak, surf olta kamışları diğer kamış türlerine göre daha dayanıklı olarak üretilmiştir. Üstün kalite standartları ile satışa sunulan surf olta kamışlarında 100-150 gram arasında değişen kurşun kullanılmaktadır. Kullanılan bu kurşun oltanın daha uzun mesafeye gitmesine olanak tanımaktadır.  Uzun saplı ve büyük ağırlıklarda kurşunları fırlatabilen özel olarak tasarlanmış parçalı veya teleskopik Surf Olta Kamışı en uygun fiyat seçeneği ile kategorimizde yer almaktadır.

Surf Olta Kamışı Fiyatları

Surf olta kamışı fiyatları seçeceğiniz olta markası, olta uzunluğu ve olta çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Surf olta kamışı çeşitleri avlayacağınız balık çeşidi ve avlama yapacağınız alana göre değişkenlik gösterir. Satışa sunduğumuz surf olta kamışlarını kategorimizde bulabilirsiniz. 

Markalarına Göre Surf Olta Kamışı Fiyatları

Surf olta kamışları fiyatları, olta çeşidine göre, surf olta kamışı markasına göre değişkenlik gösterir. Pek çok surf olta markası bulunmakla beraber, Turanlar Outdoor şu markalarda surf olta kamış çeşitleri sunmaktadır:

  • Alba Star Surf Olta Kamışları
  • Daiwa Surf Olta Kamışları
  • Okuma Surf Olta Kamışları
  • Savage Gear Surf Olta Kamışları
  • Shimano Surf Olta Kamışları

Kıyıdan uzak atış avı için gereksinim duyacağınız Olta Kamışı çeşitlerine Turanlar Outdoor avantajları ile sahip olabilirsiniz. En iyi surf kamış modelleri, en uygun Surf Olta Kamışı fiyatları ile Turanlar Outdoor’da sizleri beklemekte. Surf kamış çeşitlerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak en iyi surf olta kamışlarından kendinize en uygun olanını tercih ederek, Turanlar Outdoor’dan surf olta kamışı satın alabilirsiniz. Ayrıca; balık avı keyfinizi maksimum düzeyde tutmak, istediğiniz sonuçlara daha hızlı ulaşmak isterseniz surf olta makinelerine de göz atabilirsiniz.

Kategori Açıklama Düzen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı