₺60,36 KDV Dahil
₺71,01 KDV Dahil
1 2 3 ... 6 >

İğneler ve Jig Head

Jig iğneler yamaç veya otluk bölgelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Jig Head çeşitleri İnişli çıkışlı sahalarda gerçekleştirilecek olan olta balıkçılığı içinde kullanılabilecek en iyi iğne modelidir. Açık ve güneşli hava koşullarında canlı ve parlak renk seçeneğine sahip jig iğne modellerini tercih edebilirsiniz. Yağışlı ya da kapalı iklim şartlarında ise beyaz, açık sarı yahut fosfor renkli Jig Head çeşitlerini kullanmanız pek çok avantaj sağlamaktadır.

 

İğne veya jig head satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Mesela oltayı tekneden 60 m ya da çok daha fazla derine atacaksanız fosfor renkli jig head kullanmanız yarar sağlayacaktır. Rüzgarın tekneleri sürüklediği veya akıntının olduğu sularda kullanacağını jig farklı olmalıdır. Ahtapot şekline sahip olan jig head çeşitlerini bu ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Jig tekniği kullanarak balık avı gerçekleştirmek çok yeni olan bir uygulamadır. Ancak buna rağmen Ülkemizde her geçen gün artış gösteren balık avlama yöntemlerinden bir tanesidir. Sizlerde jig tekniği ile balık avlamayı düşünüyorsanız ihtiyaç duyacağınız jig iğneler ve her çeşit malzeme kategorimizden yer almaktadır. En uygun Jig Head fiyatları ile sahip olabileceğiniz Jig Head 5 gr ve Jig Head 20 gr gibi birbirinden farklı malzemeleri detaylı şekilde inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Jig Head Nedir?

Jighead kısaca iğneli bir kurşun çeşididir. Jig head ürünleri tek başına kullanarak avcılık yapabileceğiniz bir malzeme değildir. Jig headlere silikon, canlı yem veya ekmek takarak avcılık yapabilirsiniz.  En iyi Jigheadler pek çok avlanma yönteminde kullanabileceğiniz ideal malzemeler arasında yer almaktadır.

 

LRF yöntemi için genel olarak tercih edilen iğneler jighead çeşitleridir. Jig Head ürünleri çok fazla modelde ve ağırlıkta olmaktadır. Çok satanlar arasında yer alan sade ya da pala bölümünde silikonun kaymasını önleyen çentikleri bulunan çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra balık kafasına benzer uv boyalı ve mafsallı çeşitler de sıkça tercih edilmektedir. Mafsallı jighead çeşitleri silikonun aksiyonunu çok fazla arttırmaktadır. Meranın derinliğine, akıntısına ve de hedef balığımıza göre Jig Head 5 gr ve Jig Head 20 gr gibi ağırlıklara sahip seçimler yapabilirsiniz.

Kategori Açıklama Düzen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı