En Güçlü Havalı Tüfekler

Üç ilkeye dayanan üç tür havalı tüfek vardır. Bu ilkeler hava basıncı, karbondioksit yahut elektro-pnömatik kurallardır. Bu üç havalı tabanca modeli arasında en fazla talep edileni otomatik fonksiyonlu hava basınçlı ve pnömatik sistemdir. Bu tipte, hava tabancanın içindeki bir piston tarafından sıkıştırılır. Tetik çekildiğinde tabancadaki hava sıkıştırılır. Yeterince yüksek bir seviyeye kadar basınçlandırılan hava, tabancayı terk eder ve mermiyi namludan fırlatmak için yeterli kuvvetle vurur. Silahlardan mermilerin atılma hızı çok hızlıdır.

 

Havalı Tüfek Sınıflandırması

En güçlü Havalı tüfekler de sahip oldukları tetik çeşidine göre farklı şekilde sınıflandırılmaktadır. Yapılan sınıflandırmaya göre namludan kırma ve yekpare namlu olarak 2 çeşit tüfek bulunmaktadır. İki tüfek arasında avantajlar açısından önemli bir fark olmamasına rağmen, çift namlulu tüfekler tek namlulu tüfeklere göre daha yüksek atış gücüne sahiptirler. Çünkü enerji kaybını en az seviyeye indirirler.

 

Bu iki sistem birbirinden farklıdır. Hangisini seçeceğiniz kişisel bir seçimdir, ancak yeni başlayanlar için kırma namlulu tüfek modellerini tavsiye ediyoruz. Açılır silahların kullanımı çift tetikli olanlara kıyasla daha kolaydır.

 

Spor silahları satmak için herhangi bir gereklilik yoktur. Bahsedilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise silah aksesuarlarıdır. Bu aksesuarlar seçtiğiniz modele göre değişir ve uyumluluk esastır. Bu nedenle, satın almadan önce araştırmanızı yapmalı veya bize sormalısınız.

 

Havalı Tüfek Modelleri

Günümüzde havalı tüfeklere karşı olan ilgi artış göstermiştir. Kayıt dışı durumları ve avcılara hitap etmeleri bu büyümeye katkıda bulunmuştur. Kurusıkı silahlara getirilen kısıtlamaların zorlaşmasından sonra havalı tüfek modellerine ilgi arttı. 18 yaş ve üzeri kişiler herhangi bir belgeye ihtiyaç duymadan havalı tüfek satın alabilirler.

 

Havalı Tüfek Ne Demektir?

Havalı tüfek çeşitleri, ateşli silah modellerinden değişik olarak sıkışmış hava enerjisi ile atış gerçekleştirmektedir. Çıkış gücü yüksek olmasına rağmen barut barındırmamaları ve kullanılan pelletin çok minik olmasından ötürü ruhsatsız olarak satılabilmektedir. Kırmalı Havalı Tüfekler, Kurmalı Havalı Tüfekler ve Pcp Havalı Tüfekler bu gruptaki çeşitler arasında yer almaktadır.

 

Havalı Tüfek Saçması

Ülkemizde üç farklı kalibre havalı tüfek pelet satışı yapılmaktadır. Bunlara havalı tüfek mühimmatı da denir. Bu peletler 4,5 mm, 5.5 mm ve 6.35 mm çapındadır. Daha büyük çaplı havalı tüfek peletleri ve onları vurmak için kullanılan silahlar bazı ülkelerde de satılmaktadır.

 

Havalı Tüfek Çeşitleri

İki ana tip havalı tüfek vardır. Bunlar havasını kendi üreten yani kırmalı ve PCP’dir. Kırmalı tüfek modelleri, herhangi bir hava tüpü ya da ek araca gereksinim duymaksızın gereken enerjiyi kurularak üretim yaparlar.

 

Yaylı ve Vortex tüfekler bu tipler içerisinde iki gruba ayrılmaktadır. Kırmalı havalı tüfek çeşitleri tek tek atış yapmaktadır. Ancak her defasında doldurulması gerekmektedir. PCP havalı tüfek çeşitlerinde ek aksesuarlar ile dolum yapılabilmektedir. Ayrıca tek atım değil hazne bölümüne çok sayıda pellet koyma olanağı bulunmaktadır.

 

Uzun menzilli havalı tüfekler, hayranlarının tercih ettiği en popüler tüfeklerdir. Uzun menzilli havalı tüfek, havalı silahınızın gücüne bağlı olarak seçtiğiniz namlu çıkış hızına bağlıdır. Yüksek güçlü havalı tüfekler daha uzağa ateş edebilir. Pcp model havalı tüfekler ile daha uzun mesafelere atış yapabileceksiniz. Çünkü bu silahlar çok yüksek namlu çıkış hızlarına sahiptir.

 

Hatsan Havalı Tüfek

Hatsan havalı tüfek üreten bir firmadır. Hatsan, yüksek kaliteli havalı tüfekler üretiyor ve bu konuda kendini duyurdu. Her bütçeye uygun Hatsan havalı tüfek modeli kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

Havalı Tüfek Fiyatları

Havalı tüfek fiyatları çeşidine, markasına ve amacına göre değişiklik göstermektedir. Ürünlerin taşmış oldukları özelliklerde fiyatlara etki etmektedir. Yeni başlayanlar için kırmalı havalı tüfekler önermekteyiz. Daha deneyimli kişilere ise pcp havalı tüfekleri tavsiye ediyoruz.

 

En iyi Havalı tüfek çeşitleri en ucuz havalı tüfek fiyatları ile kategorimizde satışa sunulmuştur. İhtiyacınızı karşılayacak havalı tüfekler ve çeşitleri ekonomik fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir. En güçlü ve en ucuz havalı tüfekler arasında tercih yaparken ürünlerin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

 

Gamo, Hatsan, Kral, Reximex ve Tıppmann firmaları tarafından üretilen tüm havalı tüfek modellerine Turanlar Outdoor ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Kategori Açıklama Düzen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı