Şamandıra

Şamandıra, balık avında kullanabileceğiniz bir alettir. Balık tutmayı kolaylaştıran şamandıra modelleri kategorimizde sizlerin beğenisine sunulmuştur. Şamandıra modelleri, olta ile avlanma aparatları içerisinde yer almaktadır. Şamandıra modelleri birbirinden değişik boyutlarda ve şekillerde imal edilmektedir. Şamandıralar uzunluk, ağırlık ve üretim yapıldığı malzemelere göre de farklılaşmaktadır.

 

Şamandıranın balık avı esnasındaki esas görevi, bağlandığı oltayı su yüzeyinde balıkçıya gösterebilmektir. Bunun yanı sıra oltanın uç kısmındaki kurşunun fazla ağırlığını dengede tutarak oltayı su seviyesinde tutar. Böylelikle şamandıra sayesinde oltanın dibe batması ya da dibe takılması önlenmektedir.

 

Balıkçıların dikkatini çekerek oltayı daha kolay takip edilmesini sağlayan şamandıralar kullanıcıya birçok avantaj sağlamaktadır. Şamandıralar model olarak değişiklik göstermektedir. Dalan şamandıralar halk arasında bombardo şamandıra ismi ile bilinmektedir. Dalan şamandıralar genel olarak şeffaf özelliktedir. Yüzey avları ya da daha derin sularda balık avı için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu şamandıra modelleri içerisine su doldurularak suya daldırılabilir. Kısacası Şamandıraların şekilleri dalga akıntısı, balık avlanacak yerin rüzgar oranı ve balık cinslerine göre farklılaşmaktadır.

 

Şamandıra modelleri ve fiyatları için ürünlerimizi inceleyebilir, sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En iyi şamandıra çeşitlerini, en uygun fiyatlar ile satın alın inceleyin.

 

Şamandıraları Çeşitleri

Balık av şamandıra modelleri ağaç, plastik, köpük ve mantar gibi fazlası ile hafif materyallerin kullanımı ile üretilmektedir. Farklı materyallerle üretim yapılan en iyi şamandıra modelleri en uygun fiyatla kategorimizde sizleri beklemektedir. Şekillerine ve ağırlıklarına göre kullanım alanları farklılaşan şamandıra modelleri arasından ihtiyacınızı karşılayacak çeşidi hemen satın alabilirsiniz.

 

Şamandıra kullanımı esnasında en önemli husus, dengeyi doğru şekilde ayarlamaktır. Şamandıra çeşitlerinde denge, kıstırma aracılığı ile yapılmaktadır. Olta şamandıra çeşitleri arasında bazılarında dengeyi sağlamak için kurşun da kullanılmaktadır. Avlamak istediğiniz balık cinsine göre şamandıra seçimi yapılmalıdır. Ayrıca avlanacağınız bölgeye ve hava şartlarına göre size en uygun balık av şamandıra çeşitleri arasından tercih yapabilirsiniz. En uygun şamandıra fiyatları ile satın alabileceğiniz şamandıra çeşitleri ürün özelliklerini detaylı şekilde incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kategori Açıklama Düzen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı