₺2.843,25 KDV Dahil
₺3.345,00 KDV Dahil
₺5.206,68 KDV Dahil
₺6.125,50 KDV Dahil
₺2.930,21 KDV Dahil
₺3.255,79 KDV Dahil
₺5.597,10 KDV Dahil
₺6.219,00 KDV Dahil
₺1.709,95 KDV Dahil
₺1.899,94 KDV Dahil
₺1.626,76 KDV Dahil
₺1.807,51 KDV Dahil
₺1.530,37 KDV Dahil
₺1.700,41 KDV Dahil
₺2.231,99 KDV Dahil
₺2.479,98 KDV Dahil
₺3.982,66 KDV Dahil
₺4.425,17 KDV Dahil
₺3.548,50 KDV Dahil
₺3.942,78 KDV Dahil
₺4.776,54 KDV Dahil
₺5.307,27 KDV Dahil
₺2.195,02 KDV Dahil
₺2.438,91 KDV Dahil
₺1.426,96 KDV Dahil
₺1.585,51 KDV Dahil
₺4.506,45 KDV Dahil
₺5.007,17 KDV Dahil
₺1.533,60 KDV Dahil
₺1.704,00 KDV Dahil
₺3.750,00 KDV Dahil
₺4.274,79 KDV Dahil
₺4.500,00 KDV Dahil
₺5.227,22 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.728,48 KDV Dahil
1 2 3 >

Açılımı Light Rock Fishing olan LRF balıkçılık, hafif kamışlarla gerçekleşen hafif kaya balıkçılık metodudur. İlk olarak Japonya'da ortaya çıkan daha sonra tüm dünyaya yayılan lrf balıkçılık son dönemlerin en popüler balıkçılık çeşididir.  LRF balıkçılık, hafif balıkçılık malzemeleri ve sahte yemlerle gerçekleşmektedir. Bu balıkçılık metodu çok kısa bir sürede bütün balıkçıların ayak uydurduğu bir akım haline gelmiştir. Hafif kaya balıkçılığı olarak anılsa da kaya, kum ya da taşlık alanlarda da gerçekleştirebilirsiniz. 

LRF Olta Kamışı Çeşitleri

Her balıkçılık çeşidinde farklı olta malzemeleri bulunmaktadır. Lrf balık avında  özel olta kamışı ve malzemeleri bulunmaktadır. Lrf olta kamışları da kendi aralarında çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlar;

 • Parçalı LRF Kamışı 

Parçalı lrf kamışının avantajı balığın yeme geldiğinizi anlamanızı sağlayacak, hassasiyet açısından avantajlı kamış çeşididir. Dezavantajından bahsedecek olursak; taşıma uzunluğu teleskopik kamışlara göre daha fazla olduğundan taşıması ve saklaması teloskopik kamışlara oranla daha zordur. 

 • Teleskopik LRF Kamışı

Teleskopik olta kamışının taşıması ve saklaması kolay olan olta kamışı çeşididir. Dezavantajı ise parça sayısı fazla olduğundan hassasiyeti  parçalı olta kamışına göre daha azdır.

Lrf olta kamışı kategorimizde size en uygun ve profesyonel lrf kamışlarını göz atabilirsiniz

LRF Olta Kamışı Tercihi Nasıl Olmalı?

Yanlış seçilen balıkçılık malzemeleri tüm keyfinizi kaçırabilir. LRF kamışı tercihinde üç özelliğe kesinlikle dikkat etmeniz gerekir. Bunlar; 

 • Lrf Kamış Uzunluğu
 • Lrf Kamış Atarı
 • Lrf kamış Aksiyonu

Lrf balık avınızı daha keyifli hale getirmek adına olta kamışı tercihinizde göz önünde bulundurmanız gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hem kullanılan yem hem de olta oldukça hafif ve kısa olmalıdır.
 • LRF balıkçılığı için  için 0-10 gr atarlı kamışlar yeterlidir.
 • LRF balıkçılığında 1.80 ile 2.40 cm boyları arasında, 0.5 gr – 10 gr aksiyonlu, hafif, esnek ve karbon kalitesi yüksek kamışlar tercih edilmesi önerilir.
 • Aksiyon seçimini kullanacağınız yeme göre yapmalısınız. Kullanacağınız yeme göre de aksiyon çeşitleri ikiye ayrılır. Bunlar; olid(dolgu) uç ve Tubular(tüp veya boru) uçtur. Tabular yani boru uçlar hafif yemler maket balıklar ve jigler gibi daha sert uç aksiyonu gerektiren yemler ile kullanılırken, solid yani dolgu uçlar yemlere aksiyon vermek daha zor olduğu için daha ağır maket balıklar ve jiglerle beraber tercih edilmelidir.

Kısaca, LRF balıkçılığında kullanılan balıkçı malzemelerinin hepsi küçük ölçülere sahip olmalıdır. Burada en hafif ve en küçük sahte yemler, en ince misinalar ve en hafif olta kamışları tercih edilmelidir. LRF balıkçılığında ne kadar küçük ve hafif malzeme kullanırsanız avantajınız da o kadar fazla olur. 

LRF Olta Kamışı Fiyatları

LRF olta kamışı fiyatları seçeceğiniz olta markası ve olta uzunluğu ve olta çeşidine  göre değişkenlik göstermektedir. Lrf olta kamışı çeşitleri avlayacağınız balık çeşidi ve avlama yapacağınız alana göre değişkenlik gösterir. Satışa sunduğumuz lrf olta kamışlarını kategorimizde bulabilirsiniz. Turanlar Outdoor da bulabilir, turanlaroutdoor.com’dan sipariş oluşturabilirsiniz.

Markalarına Göre LRF Olta Kamışı Fiyatları

Lrf olta kamışları fiyatları bulunduğu başka olta çeşidine göre farklılık gösterirken, lrf olta kamışı markasına göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Pek çok kaliteli lrf olta markası bulunmaktadır.

Turanlar Outdoor şu markalarda lrf olta kamış çeşitleri sunmaktadır:

 • Alba Star LRF Olta Kamışları
 • Daiwa LRF Olta Kamışları
 • Okuma LRF Olta Kamışları
 • Savage LRF Gear Olta Kamışları
 • Shimano LRF Olta Kamışları  

Albastar LRF Olta Kamışları

Albastar, LRF (Light Rock Fishing - Hafif Kaya Balıkçılığı) olta kamışları, küçük ile orta boyutlu balıkları avlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan Albastar lrf  olta kamışları kayalık alanlarda yapılan ince ve teknik avlanma stratejilerine uygundur. Bahsi geçen AlbaStar Lrf olta kamışlarını inceleyerek, hızlı şekilde satın alabilirsiniz.

Daiwa LRF Olta Kamışları

Daiwa'nın Hafif Kaya Balıkçılığı (LRF) için ürettiği olta kamışları,  özellikle küçük ve hafif yemleri uzak mesafelere atabilmek ve hassas ısırıkları algılayabilmek için tasarlanmıştır. Dilediğiniz Daiwa LRF olta kamışı satın almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okuma LRF Olta Kamışları

Okuma'nın LRF olta kamışlarını, yüksek kaliteli malzemeler, yenilikçi tasarım ve üstün performanslarıyla bilinmektedir. Tüm Okuma LRF olta kamışları incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Savage Gear LRF Gear Olta Kamışları

Balıkçılıkta lrf stilini benimseyen balıkçılar için uygun özelliklerle donatılmış ürünlere sahip olan Savage Gear LRF olta kamışlarına ulaşmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Shimano LRF Olta Kamışları

Shimano LRF olta kamışları, hem amatör hem de profesyonel balıkçıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Shimano LRF olta kamışlarını inceleyerek, dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Kaya,kum ya da taşlık alanlarda gerçekleştirdiğiniz hafif kaya balıkçılığında kullanacağınız lrf olta kamışlarına Turanlar Outdoor avantajları ile sahip olabilirsiniz. En iyi LRF kamış modelleri, en uygun LRF Olta Kamışı fiyatları ile Turanlar Outdoor’da sizleri beklemekte.İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak en iyi lrf olta kamışlarından kendinize en uygun olanını tercih ederek, Turanlar Outdoor’dan LRF olta kamışı  satın alabilirsiniz.

Kategori Açıklama Düzen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı