₺1.392,21 KDV Dahil
₺1.637,90 KDV Dahil
₺1.740,64 KDV Dahil
₺2.047,82 KDV Dahil
₺4.249,15 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
₺1.011,85 KDV Dahil
₺1.124,28 KDV Dahil
₺4.752,82 KDV Dahil
₺5.280,91 KDV Dahil
₺4.983,67 KDV Dahil
₺5.537,41 KDV Dahil
₺1.915,42 KDV Dahil
₺2.128,24 KDV Dahil
₺3.046,53 KDV Dahil
₺3.385,04 KDV Dahil
₺2.432,06 KDV Dahil
₺2.702,30 KDV Dahil
₺1.445,12 KDV Dahil
₺1.605,69 KDV Dahil
₺3.833,25 KDV Dahil
₺4.259,17 KDV Dahil
₺2.951,88 KDV Dahil
₺3.279,87 KDV Dahil
₺1.104,42 KDV Dahil
₺1.227,14 KDV Dahil
₺1.134,89 KDV Dahil
₺1.260,99 KDV Dahil
₺2.600,00 KDV Dahil
₺3.042,77 KDV Dahil
₺1.579,92 KDV Dahil
₺1.858,73 KDV Dahil
₺2.943,93 KDV Dahil
₺3.463,45 KDV Dahil
₺3.227,84 KDV Dahil
₺3.797,46 KDV Dahil
₺1.466,48 KDV Dahil
₺1.725,27 KDV Dahil
₺3.247,90 KDV Dahil
₺3.821,05 KDV Dahil
1 2 3 4 >

LRF Balıkçılık ve LRF Olta Makineleri 

Hafif kaya balıkçılığı olarak da bilinen LRF metodu, ülkemizde son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Anavatanı Japonya olan LRF balıkçılığı,hafif malzemeler ile hafif silikon, maket balık, jig yemi, jig head ve zoka tarzı sahte yemler kullanarak yapılan bir balık avlama türüdür. LRF olta makinalarını çoğunlukla hafif kayalık,kum ve taşlık alanlarda kullanıma uygundur. Bu sebepten dolayı LRF makinesinin ucuna hafif yapılı kurşunlar takılmalıdır. Günümüzde birçok balıkçının sıklıkla tercih ettiği hafif kaya balıkçılığı sayesinde; İstavrit, Kolyoz, Uskumru, Kaya balığının yanı sıra sazan, Alabalık ve Turna gibi balıklar rahatlıkla avlanabilir. LRF makinelerini tercih ederken olta makinesinin boyuna ve devir sayısına dikkat edilmelidir. Sizler de sitemizden size en uygun LRF olta makinesi siparişinizi oluşturarak, aileniz ve dostlarınızla keyifli dakikalar yaşayıp balık tutmanın zevkini yaşayabilirsiniz.

Profesyonel LRF Olta Makinası Çeşitleri

Kullanım açısından hafif bir yapıya sahip olan LRF makinaları, hafif kaya balıkçılığı için doğru bir seçimdir. Hafif yapısı sayesinde balıkçılara ekstra taşıma ve avlanma kolaylığı sağlar. Küçük, hafif kayalık ortamlarda kullanıma uygun olan LRF olta makinesinde, dikkat etmeniz gereken en önemli hususların başında, devir sayısı,marka ve boyutu gelmektedir.Örneğin 10’uk ve 15’lik LRF makinası, balık avlamayı hobi olarak yapan kişiler için idealdir. Eğer profesyonel veya hobi anlamında biraz daha büyük yapılı büyükler avlamak isterseniz, 25 veya 30’luk LRF makinaları iyi bir seçim olacaktır. 

İhtiyacınız olan en iyi LRF makinesini ilgili kategorimizden detaylı bir şekilde inceleyerek avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Boyutlarına Göre LRF Olta Makinaları

LRF olta makinelerinin boyunu belirlerken göz önünde bulundurulması gereken nokta, avlanacak balığın cinsidir. Avlanılacak balık eğer biraz daha küçük bir balık ise, 2000-2500 boyutlar arasında değişen olta makinelerini tercih ederken, daha büyük balıklar için de 1000-1500 boyutlardaki LRF makineleri tercih edilebilir. 

Size en uygun LRF makinesini kategorimizden inceleyerek ihtiyacınız olan olta makinesine kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Devir Sayısına Göre LRF Olta Makinaları

Light rock fishing av metodunda, devir sayısı oldukça önemli bir metriktir. Devir sayısına göre LRF makinalarını belirken, ideal devir sayısı 4 olmalıdır. 4’ün altındaki olta makineleri hızlı misina sarımı yapmadığından dolayı, kullanım açısından uygun değildir. Eğer daha hızlı aksiyon almak istiyorsanız, devir sayısı 5 olan LRF olta makineleri tercih etmek doğru olacaktır.

Markalarına Göre LRF Olta Makinaları

Hafif kaya balıkçılığında kullanılan olta makineleri, kullanılan materyal ve iç aksamlarına göre değişiklik göstermektedir. Kullanım açısından oldukça kolaylık sağlayan LRF makinaları, kaliteli ve işlevsel yönleriyle uzun bir kullanım garantisi sağlar. 

  • Daiwa LRF olta makinesi
  • Shimano LRF olta makinesi
  • Okuma LRF olta makinesi
  • Alba LRF olta makinesi
  • Savage Gear LRF olta makinesi gibi birçok markaya;

Rahatlıkla erişim sağlayarak, birbirinden farklı LRF olta makinelerini saniyeler içinde erişim sağlayabilirsiniz. Turanlar Outdoor bünyesindeki dünyaca ünlü birçok markaya saniyeler içinde detaylı şekilde inceleyerek, hızlı kargo avantajlarından yararlanıp siparişinizi oluşturabilirsiniz.

LRF Olta Makinesi Fiyatları

 LRF makine fiyatları,üretimde kullanılan iç aksam ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İhtiyacınız olan en doğru ve kaliteli surf olta makinesini Turanlar Outdoor’un ilgili kategorisinden detaylı bir şekilde inceleyerek,kaliteli ve uygun fiyatlı olta makinelerini hızlı kargo ayrıcalığıyla avantajlı fiyatlara sahip olabilirsiniz. Böylece balık tutmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Balık avında profesyonel sonuçlar elde etmek için ihtiyacınız olan LRF Olta Kamışlarınıda ilgili kategorimizden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Kaya Balıkçılığı için İdeal LRF Olta Makinesi Önerileri

Kaya balıkçılığı (Rock Fishing), kıyı bölgelerinde, kayalıkların üzerinden veya çevresinde yapılan bir balıkçılık türüdür. Bu balıkçılık yöntemi, deniz veya okyanus kıyısındaki kayalık alanlarda yapıldığı için "kaya" balıkçılığı olarak adlandırılır. Kaya balıkçılığında yaptığınız tekniğin yanı sıra kullanılan olta makineleri de oldukça önemlidir. O yüzden kaya balıkçılığı için lrf olta makinesi doğru bir seçim olacaktır.  Seçmiş olduğunuz lrf makinaları sizlere profesyonel bir kıyı balıkçılığı deneyimi sunmaktadır.

İnce misina ve hafif yapay yemlerle kullanılarak hassas ve doğru atışlar yapmaya yardımcı olan lrf makinaları, düşük hat kapasitesi sayesinde yeterli misina sarım gücüne sahiptir. Bunun yanı sıra küçük ve orta boy balıklarla yapılan mücadelelerde etkili bir fren sistemi sağlar. Bu durum avınızı daha iyi kontrol etmesine yardımcı olur. Böylelikle kaya balıkçılığında kusursuz ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kaya balıkçılığı en ideal lrf olta makinesini satın almak istiyorsanız, size önerimiz kompakt boyutlardaki lrf makinelerini tercih etmenizdir. Böylelikle kaya ve kayalık gibi  dar ve sıkışık alanlarda,  rahatça  manevra yapma olanağı sağlar. Ayrıca kayalıklarda balık tutacağınız  için mutlaka deniz suyuna dayanıklı malzemelerden yapılmış bir makine olmasına özen gösterin. bu sayede korozyon sorununun da önüne geçmiş olursunuz. . Sizde saymış olduğumuz bu özelliklere sahip birçok lrf olta makinasına, Turanlar Outdoor ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.

Tekne Balıkçılığı için İdeal LRF Olta Makinesi Tavsiyeleri

Tekne balıkçılığı, balık avlamak için bir tekne veya gemi kullanılarak yapılan bir balıkçılık yöntemidir. Bu yöntem, genellikle tatlı su gölleri, nehirler, denizler veya okyanuslar gibi açık su alanlarında uygulanan bir balıkçılık türüdür. Bu teknik kıyıya yakın bölgelerden uzaklaşarak daha geniş ve derin su alanlarında balık avlamaya yardımcı olur. Tekne balıkçılığı gibi teknikler oldukça eğlenceli ve hobi olarak da tercih edilebilen bir balıkçılık türüdür. Tekne balıkçılığını başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için mutlaka lrf olta makinesine ihtiyacınız vardır. Farklı özelliklere sahip olan lrf olta makinaları, sizin için kusursuz bir balıkçılık deneyimi yaşatacaktır.

Tekne balıkçılığında başarılı sonuçlar yakalamanızı sağlayan, lrf makinaları az gürültülü çalışma prensibi sayesinde balıkların çevresel faktörlere hassas olabileceği durumlarda balıkları ürkütmeden avlama şansı verir. Ayrıca bunun yanı sıra tekne balıkçılığında farklı alanlarda ve derinliklerde avlanırken, LRF makineleri farklı yapay yemlerle farklı balık türlerini hedefleme yetisine sahiptir. 

tekne balıkçılığı için en doğru lrf olta makinesini arıyorsanız, Turanlar Outdoor bunun için  güvenilir seçim olacaktır. Farklı boyutlara ve ağırlığa sahip surfing makinelerinde, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, devir sayısıdır. Devir sayısı çok yüksek veya düşük olmamalıdır. Böylelikle avınızı daha kolay avlayabilirsiniiz. sizde Turanlar Outdoor’da geniş ürün yelpazesine sahip, lrf makinelerinden tercihte bulunarak, keyifli bir tekne balıkçılığı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lrf makina özellikleri nasıl olmalı?
LRF (Light Rock Fishing), küçük yapay yemler ve hafif ekipmanlarla kıyı balıkçılığı yapma yöntemidir. Bu nedenle lrf olta makinesi seçerken düşük hat kapasitesine sahip olduğuna, düzgün sarım yaptığına, yüksek kaliteli fren sistemine sahip olduğuna, dayanıklı olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.
Lrf olta makinesi ile hangi balıklar tutulur?
Lrf olta makinesi ile pekçok balığın tutulması mümkündür. Örneğin; Çipura, Kefal, İstavrit, Lüfer, Levrek gibi popüler balıkları tutmanız mümkündür.
Lrf olta makinesi kaç kilo çeker?
LRF olta makinelerinin çekme gücü genellikle 1 kg ile 4 kg arasında olabilir. Bu, daha küçük ve orta boy balıklar için uygun olan LRF balıkçılığının tipik ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir.
LRF ile kaç metre atış yapar?
LRF balıkçılığında genellikle hafif sınıf olta makineleri kullanılır ve atış mesafesi genellikle daha kısa olabilir. Çünkü bu tür olta makineleri, ince misinalarla ve hafif yapay yemlerle kullanılarak, hassas atışlar yapmak için tasarlanmıştır.
LRF ile büyük balık tutulur mu?
LRF (Light Rock Fishing), genellikle küçük yapay yemler ve hafif ekipmanlarla yapılan bir balıkçılık yöntemidir. LRF balıkçılığı, küçük ve orta boy balıkları hedeflemek için tercih edilir ve büyük balıkların avlanması için en uygun yöntemlerden biri değildir.
Kategori Açıklama Düzen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı