Nieto 197 Warfare 7 Kauçuk Sap Balta
Nieto 197 Warfare 7 Kauçuk Sap Balta

Nieto 197 Warfare 7 Kauçuk Sap Balta

İndirim Oranı : %3 İndirim
Fiyat : ₺907,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺879,00(KDV Dahil)
₺146,50 'den başlayan taksitlerle

Nieto’nun taktik balta olarak tanımladığı ve ‘‘Warfare’’ yani savaş serisi içinde yer verdiği bu alet, baltaya öykünen bir satırdır. Yekpare yapısıyla güven veren 197, çok çeşitli işlerde (av hayvanlarını parçalama, güvenlik sağlama, bushcraft ihtiyaçlarına cevap verme vb.) kullanılmaya hazırdır.
Toplam uzunluğu 28,5 cm olan 197’de, 15 cm uzunluğunda keskin kenar bulunmaktadır. Düz (flat) ağız açımının uygulandığı taktik baltada, 4,2 mm kalınlığında, AN-58 çelik (Bıçak çeliğinde aranan temel özellikleri -sertlik, paslanmaya direnç, keskinliği muhafaza etme ve darbe dayanımı- bünyesinde toplayan bir çelik üretmek isteyen Nieto, Castilla-La Mancha Üniversitesinin bu özellikleri garanti etmesiyle, 2007 yılından beri ürünlerinde kullandığı, AN-58’i üretmektedir. Paslanmaz kategorideki bu çelikten, ısıl işlem sonrası 58-60 HRC sertlik elde edilmektedir.) kullanılmıştır. Sırt kısmında çengel şeklinde kesiciye (takıp çekilerek yapılan kesimlerde etkili bu unsur; ip, kemer ya da giysilerin kesilmesinde veya av hayvanının içinin açılmasında kolaylık sağlamaktadır) yer verilmesi, kullanımı zenginleştirmektedir.
Kavramaya yardımcı çentikler (jimping), taktik baltanın kontrolünü kolaylaştırmaktadır. Sap, ‘‘Warfare’’ serisinin diğer üyeleri olan bıçakların saplarıyla benzeşmektedir. Sap malzemesi olarak sert kauçuk (forprene) kullanılmıştır. Kolay ve konforlu kavranan bu malzeme üzerinde oyuklar açılarak tutunma artırılmıştır. Bununla birlikte, çizgileri itibarıyla da sapın iyi kavrandığını ve genel olarak başarılı bir ergonomiye sahip olduğunu belirtmek gerekir. Sap malzemesi cıvatalarla sabitlenmiş olduğundan kolaylıkla sökülüp takılabilmektedir.
Uzatılmış kuyruk (extended tang) yapısını taşıyan balta, biri uzatılmış kuyruk (oval biçimde) ve diğer ikisi de koruyucu tırnak görevi gören bütünleşik çıkıntılar (daire şeklinde) üzerinde bulunan 3 kordon deliğine (lanyard hole) sahiptir.
Nieto 197, yüksek kalitedeki deri kılıfı ile sunulmaktadır.

Tam Uzunluk : 285 cm
Namlu Uzunluğu : 15 cm
Et Kalınlığı : 4 mm
Ağırlık : 460 g
Çelik Cinsi : AN-58
Sap Cinsi : Termoplastik Elostemer (TPE)

 

Dünyada bazı bölgeler bıçaklar için kültürel birer merkez (Solingen, Seki/Gifu, Mora vb. gibi) konumundadırlar. İspanya’nın güneydoğusunda yer alan Albacete kenti (Albacete ismi Arapça Al-Basīṭ kelimesinden türemiştir.) de bunlardan biridir. Bıçakla birlikte anılmaya başlanması 17. yüzyılın sonlarına denk düşmektedir. 20. yüzyılın başlarında, pek çoğu küçük olan, endüstriyel üretim tekniklerinin uygulandığı fabrikalar ortaya çıkmıştır. Üretim tekniklerindeki modernleşme, geçen yüzyıl boyunca, Albacete’de de devam etmiş ve çakı-bıçak kadar onlarla ilgili donanımların da seri şekilde üretilmesine geçilmiştir.
Nieto’nun kökleri 20. yüzyılın başına kadar uzanmaktadır. Bıçak yapımcılığı babaların oğullarına öğrettiği bir meslek şeklinde sürmekteydi. 1957 yılında Miguel ve İnnocencio babalarının yanında faaliyete geçtiler; ancak ne resmî bir markaları ne de üretim kapasiteleri bulunmaktaydı. Ürünlerini bir bavul ve motosiklet ile fuarlara götürüyorlardı. Buna karşın zamanın en güzel ve ileri ürünlerini ortaya koymaktaydılar. Her iki kardeş 1980 yılında yollarına ayrı devam etmeye karar verdiler ve Miguel Nieto kendi adını markalaştırdı. Kendi oğullarıyla yola devam eden Miguel Nieto; 1987 yılında fabrikasını, Miguel Nieto SL. adıyla, şu an bulunduğu alana taşıdı.
Büyük bir aile şirketi olan Nieto, 3.000 m2 üzerine kurulan fabrikasında 70 çalışanıyla günde 4.000-5.000 adet bıçak üretmektedir. Teknolojiyi yakından takip eden firma, makine parkurunu sürekli yenilemekte ve 97 ülkeye ihracat yapmaktadır. Yüzde yüz İspanya yapımı olduğunu vurguladığı ürünlerinin yüzde 60’ını ihraç eden şirket, yüzde 80’in üzerinde el işçiliği ile yoluna devam ediyor. AR-GE faaliyetlerine önem veren Nieto, ürünlerinde çelik dâhil olmak üzere yerli malzemelerin kullanılması için de çalışmalarda bulunmuş ve mesafe katetmiştir. Buna karşın, dünyadaki en ileri düzeyi yakalama adına çok tutucu davranmamaktadır.
Müşteri memnuniyetini ön planda tutan tecrübeli firma en kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sunmayı amaçlamaktadır. Nieto, kendisini günümüzdeki konumuna taşıyan unsurları; en son teknolojileri kullanmak, geleneklere bağlılık ve yüksek kalite arayışı olarak açıklamaktadır.

 

Tam Uzunluk : 290 mm
Namlu Uzunluğu : 160 mm
Sap Uzunluğu : 130 mm
En : 88 mm
Et Kalınlığı : 4 mm
Ağırlık : 473 gr
Çelik Cinsi : AN-58
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı