Olta Seti

Balıkçılık son zamanlarda gittikçe popülerleşmeye başlayan aktivitelerin başında yer almaktadır. Oldukça popüler hale gelen balıkçılık da dikkat edilmesi gereken en önemli husus kaliteli ve doğru ekipmanlar kullanmaktır. Bu doğru ve kaliteli ekipmanları başında, olta takımları gelmektedir. Olta setlerini seçerken, tutacağınız balığın cinsine, balık avlanacak mekana göre değişiklik göstermektedir. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak sizin için en uygun ve kaliteli olta setine sahip olabilirsiniz. Aradığınız tüm olta takımlarını, Turanlar Outdoor’da bulabilirsiniz.

 Profesyonel Olta Takımı Çeşitleri

Olta setleri farklı kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Var olan değişikliğin sebebi hem tutulan balığın ağırlığı ve türünün değişkenlik göstermesi, hem de avlanma yapılan yerin özelliklerinin farklı olmasıdır. Bu sebepten dolayı tüm metrikleri göz önünde bulundurarak en doğru olta seti seçimini yapabilirsiniz.

Olta takımı kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; kullanım alanlarına göre olta setleri ve markalarına göre olta malzemeleri setidir. Tercihte bulunurken her iki metriği göz önünde bulundurarak tercihte bulunmalısınız. Olta takimlarinın içeriğinde genel olarak; 

  • Olta Makineleri
  • Olta Kamışları 
  • Misinalar bulunmaktadır.

Kullanım Alanına Göre Olta Takımları

Balıkçılıkta birçok teknik bulunmaktadır. Teknikler balık türü vb. özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Böylece olta takimlarida değişkenlik göstermektedir. Balıkçılık teknikleri genel olarak, 5’e ayrılmaktadır. Bu teknikler şunlardır;

  • Spin Olta Seti:

At- çek balıkçılığı olarakta bilinen spinning balıkçılığı, en çok tercih edilen balıkçılık türleri arasında yer almaktadır. Tatlı ve tuzlu suda kullanılan balıkçılık türü sayesinde levrek gibi balıklar rahatlıkla avlanabilir. Spin balıkçılığı için spin olta setlerini tercih etmek doğru bir seçim olacaktır Spin Olta setlerinin içerisinde misina, Spin olta kamıış ve Spin olta makinesi bulunmaktadır. Spin olta takımı seçerken; Okuma spin takımlarını, Daiwa Spin takımını gibi markaları tercih edebilirsiniz.

  • Surf Olta Seti:

Surf balıkçılığı, tuzlu sularda veya kayalık tarzı alanlarda canlı yem kullanılarak yapılan bir balıkçılık tekniğidir. Surf casting sayesinde, Lüfer ve Palamut gibi balıklar kolaylıkla avlanabilir. Surf balıkçılığında mutlaka surf olta setlerini tercih etmelisiniz. Böylelikle kolaylıkla balık avlamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Surf balıkçılığı için; Okuma surf takımı, Shimano surf olta takımı gibi farklı markalar arasında tercihte bulunabilirsiniz. Spin olta setlerinin içinde Spin olta makinesi,Spin olta kamışları ve misinası mevcuttur.

  • LRF Olta Seti:

Lrf balıkçılığı hafif kaya balıkçılığı olarak da bilinmektedir. Lrf balıkçılık türü ile hafif yemler kullanılarak, Uskumru ve kaya balığı gibi türleri avlayabilirsiniz. Lrf balıkçılığını başarılı bir şekilde yapmak isitiyorsanız eğer, lrf takımları sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Lrf takımlarının içeriğinde lrf olta makinesi ve lrf olta kamışı bulunmaktadır. Buna ek olarak uygun misina bulunmaktadır. Hafif kaya balıkçılığı için, Daiwa lrf olta seti, Okuma lrf setleri ve Shimano Lrf takımlarını tercih edebilirsiniz.

  • Jig Olta Seti:

Balıkçılar arasında balık kandırma tekniği olarak da bilinen Jig yöntemi, denizlerin derinlerinde ağır yemler kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede Orfoz, Orkinoz gibi balıkları avlamak mümkündür. Kolay bir şekilde jig tekniği ile balık avlamak isterseniz, kesinlikle jig olta takımları tercih edilmelidir. Böylece jigging balıkçılığın keyfini yaşayabilirsiniz. 

Markalarına Göre Olta Takımları

Olta takımları seçimlerinde, balıkçılık türünün yanı sırada marka seçimleri de oldukça önem arz etmektedir. Markalar kendi içinde kullandıkları materyallere ve iç aksamlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Turanlar Outdoor’da birçok markaya ait profesyonel olta takımları bulunmaktadır. 

Shimano Olta Seti

Daiwa Olta Seti

Okuma Olta Seti

Albastar Olta Seti

Savage Gear Olta Seti

Turanlar bünyesinde var olan olta seti markalarından ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olta takımını tercih ederek balıkçılığın keyfini sürebilirsiniz. Hemen Turanlar Outdoor’dan dünyaca ünlü birçok markaya saniyeler içinde detaylı şekilde inceleyerek, hızlı kargo avantajlarından yararlanıp siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Olta Takimi Fiyatları

Olta takımları fiyatları, tercih edilen markaya ve balıkçılık yöntemine göre değişim göstermektedir. İhtiyacınız olan en doğru olta takımını ilgili kategorimizden inceleyerek, kaliteli ve uygun fiyatlı oltatakımına hızlı kargo imkanıyla avantajlı fiyatlara sahip olup, balık tutmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Balıkçılıkta profesyonel sonuçlar elde etmek için ihtiyacınız olan tüm profesyonel balık avı malzemelelerine ilgili kategorimizden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Olta Takımı Hangileridir?

  • %15 İndirimle Daiwa Okuma Spin Olta Seti 1.235,00₺’ye
  • %15 İndirimle SHIMANO-FLADEN Spin Set 30 1.061,86₺’ye
  • %15 İndirimle Okuma Aria Surf Set 1.734,51₺’ye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kategori Açıklama Düzen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı